Na 3D tiskárně s fúzním nanášením (FDM) určuje velikost trysky, jak malý detail můžete vytisknout. Jednoduše řečeno, nemůžete tisknout předměty menší než tryska. Pokud je detail menší než průměr vaší trysky. René Juracka, který navrhuje nový styl trysky 3D tiskárny speciálně pro použití při 3D tisku vysoce detailních malých objektů. 

Menší trysky existují pro ty, kteří chtějí vylepšit detaily své tiskárny na malých objektech, ale René Jurack nebyl spokojený s pouhým nasazením jemnější trysky na hotend ve stylu E3D. Podle jeho názoru je to stále hotend a konstrukce určené pro tisk 0,4 mm. Po nějakém experimentování si myslí, že našel řešení pomocí trysek airbrush. Jak to René vidí, hotend je příliš blízko k tisknutému subjektu, když používáte trysky jemnější než 0,4 mm. Jelikož pracujete na drobných objektech, sálavé teplo z těla hotendu vzdáleného jen pár milimetrů je dost na to, aby se zdeformovalo to, na čem pracujete. Ale pomocí dlouhé a zúžené trysky airbrush je hotend udržován ve větší vzdálenosti od tisku. Kromě toho poskytuje větší prostor pro chlazení dílů, aby zasáhl tisk chladným vzduchem, což je další kritický aspekt tisku FDM s vysokými detaily.

To je velmi rozumný nápad, i když by to vyžadovalo výrazné nové nastavení polohy extruderu a mohlo by to dokonce způsobit ztrátu určité svislé výšky v objemu sestavení. Malé výtisky však obvykle nejsou nijak zvlášť vysoké.

 

 

Zdá se mi, že do budoucna hledající dodavatelé třetích stran, jako je E3D-Online, by možná chtěli něco takového přidat do svého arzenálu hot-end zařízení.