Oceněný open source výrobce 3D tiskáren Prusa Research přepracoval své sesterské stránky PrusaPrinters . Věnováno vlastníkům tiskáren Prusa , ale s přístupem pro všechny, tato beta stránka nabízí několik nových a vylepšených funkcí, jejichž cílem je vytvořit větší komunitu, která obklopuje výzkum Prusa Research.

Podíváme li se na ostatní weby jako Thingiverse a MyMiniFactory , Prusa spustil specializovaný web, který umožňuje uživatelům sdílet G-kód, stejně jako .stls a .3mfs.

K dispozici je aktualizované fórum a blog, ale další zcela nový přírůstek je stránka Svět – mapování umístění tiskáren Prusa a místních uživatelů, kteří jsou otevřeni hangoutům, poskytují technickou podporu a 3D tisk na vyžádání.

Josef Průša, zakladatel Prusa Research, píše v oficiálním příspěvku na blogu o změnách: „Od uvedení PrusaPrinters.org je to již přes čtyři roky. Chtěl jsem mít místo, kde bych se mohl podělit o své vlastní zprávy, ale také mít hezký domov pro komunitu. Na starém webu bylo fórum, ale nakonec jsme ho vypnuli, protože jsme již měli jednu pro majitele tiskáren. “

Najdete zde modely podle tiskárny, hmotnosti, objektu a času tisku

Přestože již existuje široká škála repozitářů pro 3D tisknutelné soubory, Prusa Research si klade za cíl diferencovat se z hlediska komunity kterou má, a také poskytováním G-kódu. V současné době tato část webu s názvem „Tisk“ hostí více než 700 souborů, včetně modelů a G-kódu od známých návrhářů, jako je například Kirby Downey.

Nabízením primárně G-kódových souborů nabízí Prusa Printers uživatelům možnost třídit soubory podle 3D tiskárny, kterou chtějí používat (v rámci série Original Prusa), materiálu, průměru trysky, hmotnosti objektu a zajímavě i času tisku.

Najděte přátele v komunitě 3D tisku

Prusa nabízí tvůrcům příležitost, aby se přidali do mapy jako potenciální kontaktní místo pro další 3D nadšence tiskáren. Díky této funkci společnost doufá, že usnadní majitelům 3D tiskáren vybudovat místní komunitu a pomůže s dotazy nebo řešením problémů. V současné době můžete tuto mapu filtrovat podle požadavků jako je jazyka nebo modelu 3D tiskárny.

„Cílem je mít něco víc než jen online knihovnu 3D modelů – chceme vám přinést plně vybavený komunitní rozcestník s novinkami a osobními blogy, možnostmi organizovat události nebo sledovat další uživatele a mnoho dalších věcí.“

Zdroj: https://3dprintingindustry.com/news/prusa-research-launches-model-marketplace-and-3d-printer-community-map-154062/