Co se zaseknutým filamentem? Hned po přestavbě tiskárny Anet A8 na Anet AM8 v bowdenové verzi se mi začal zasekávat filament v bowdenu, prvotní myšlenky byly, že ozubené kolo extruderu moc tlačí na filament a tím do něj vytváří větši zářezy díky čemuž se zasekává. Po delším laborování s extruderem jsem zjistil, že je vše v pořádku.

Po přenkontrolování teplot podložky, teplot hotendu a průchodnosti trysky se jevilo vše v naprostém pořádku. Tak jediná věc, která mně napadla, byla ta, že bych mohl pomoct filamentu, snáze procházet bowdenem,  a to jeho mazáním.

Návrh mazacího systému

V první řadě jsem chtěl filament jen mazat ale hned potom, co jsem svého kolegu informoval o mém nápadu, měl zajímavou připomínku, že by bylo dobré filament i čistit od prachu a nečistot. Proto jsem do návrhu zahrnul i možnost čištění.

[bar id=“250″]

 

Samotný princip je velice jednoduchý, vytvořil jsem dvoukomorovou dutinku, do které jsem umístil kousky houbičky na mytí nádobí. První kousek houbičky, slouží jako malý kartáček, pro zachycení prachu a nečistot, které by mohly v bowdenu fungovat jako ucpávka a mohlo by dojít k zadření a druhá houbička, slouží jako samotné mazadlo. Tato druhá část je napuštěna silikonovým olejem a jemně maže filament, který mnohem lépe prochází bowdenem.

Model pro tisk múžete stáhnout zde a nebo si ho sami navrhnout podle vlastních představ.

[post_views post_types=“post,page“ icon_or_phrase=“Views:“]